"Planujesz wycieczki autokarowe na kraniec świata? Porady jak nie zginąć kupując bilety"

Podróże małe i duże. Planujesz wakacje na końcu świata albo kilkadziesiąt km za miastem? To od Ciebie zależy gdzie pojedziesz. Przeczytaj nasze historie i porady dotyczące wojaży i kupna biletów autokarowych na końcu świata.

Australia (sporo informacji o jej tajemnicach można znaleźć również tu) znana jest nie tylko ze swojej charakterystycznej i niespotykanej w innych zakątkach świata fauny, ale także z licznych cudów natury i z charakterystycznych miast, w których standard życia należy do jednych z najwyższych na świecie.
Największym i najpopularniejszym australijskim miastem, wraz ze swoim światowym symbolem, charakterystycznym budynkiem - Opera Hause, jest Sydney.
Jedną z jego głównych atrakcji turystycznych, jest Harbour Bridge, jeden z największych mostów łukowych na świecie, rozciągający się dumnie nad zatoką Port Jackson. Imponujące wrażenie robi również 309 metrowa wieża - Sidney Tower, z której można oglądać zachwycającą panoramę miasta. Niezwykle popularnym i chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem, jest starówka The Rocks, wraz ze starymi magazynami przy zatoce Sydney Cove .
Dla miłośników zwierząt nie lada gratką może być mieszczący się w Sydney, jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych na świecie - Taroonga Zoo.
Spragnieni niezwykłych widoków mogą wybrać się do oddalonych o 50 kilometrów od metropolii Gór Błękitnych, nazwanych tak od występującej tam zjawiskowej niebieskiej mgły - efektu spowodowanego olejkami eterycznymi rosnących tam eukaliptusów.

Sportowa stolica

Melbourne, drugie co do wielkości australijskie miasto, z pewnością spodoba się miłośnikom sportów. Mieści się tam olimpijski stadion MCG, a także Melbourne Park miejsce gdzie rozgrywane są tenisowe mecze Wielkiego Szlema - Australian Open. Nie można oczywiście pominąć Albert Park, gdzie odbywają się eliminacje do mistrzostw świata Formuły 1 - Grand Prix Australii.
W mieście znajduje się również jeden z największych australijskich zabytków Budynek Wystawy Królewskiej, który jest położony we wspaniałych ogrodach Carlton. Natomiast w pobliskich Górach Dandenong, można po przechadzać się w cieniu olbrzymich eukaliptusów, albo przejechać się kolejką parową Puffing Billy.

Najciekawsze miejsca

Jednym z najważniejszych punktów turystycznych Australii jest niewątpliwie Ayers Rock, święta góra Aborygenów, nazywana w ich języku Uluru. Podczas zachodu słońca można zobaczyć niezapomniany spektakl, w którym olbrzymi monolit zmienia stopniowo swoją barwę z jasnopomarańczowej na fioletowo-szarą.
Kolejną fantastyczną atrakcją są olbrzymie formacje skalne przypominające ule - nazywane Bungle Bungle, które znajdują się w zachodniej części Australii w Parku Narodowym Purnululu.
Dla amatorów nurkowania świetną przygodą może być wycieczka na największą rafę koralową na świecie - Great Barrier Reef, która obejmuje obszar 344 tysięcy km i jest widoczna z kosmosu. Wielu turystów decyduje się na podróż samochodową przez malowniczą, liczącą ponad 240 kilometrów, biegnącą wzdłuż oceanu trasę - Great Ocean Road. Po drodze można spotkać niezwykle ciekawe, wyłaniające się z morza formacje skalne - Most Londyński i Dwunastu Apostołów.
Australijską ciekawostką jest Jezioro Hiller, znajdujące się na wyspie Middle, leżącej kilka kilometrów od południowo-zachodniego wybrzeża Australii. Woda w tym niesamowitym jeziorze ma kolor jasnoróżowy, a naukowcy do dzisiaj nie wiedzą co powoduje tę anomalię.
Będąc już w tak odległych rejonach warto też odwiedzić leżącą obok wyspę Tasmanię, która jest jednym z już nielicznych miejsc na świecie, gdzie natura pozostała zachowana w swojej pierwotnej postaci.

Zobacz to na zdjęciach:

turystyka