"Planujesz wycieczki autokarowe na kraniec świata? Porady jak nie zginąć kupując bilety"

Podróże małe i duże. Planujesz wakacje na końcu świata albo kilkadziesiąt km za miastem? To od Ciebie zależy gdzie pojedziesz. Przeczytaj nasze historie i porady dotyczące wojaży i kupna biletów autokarowych na końcu świata.

Pasjonaci psów dobrze wiedzą, że kupno psa to prawdziwe wyzwanie.

Tak naprawdę masz dwie możliwości - albo przygarniesz kundelka ze schroniska, albo poszukaj sprawdzonej, profesjonalnej hodowli psów rasowych. Jeżeli Twoją ulubioną rasą jest owczarek staroangielski bobtail, wyzwanie może okazać się jeszcze większe. Jest to bowiem rasa stosunkowo rzadka, chociaż w ostatnich latach sytuacja w tym obszarze poprawia się. Są to piękne i okazałe psy, które charakteryzują się łagodnym usposobieniem i z reguły dobrze nawiązują kontakt z dziećmi, a także zazwyczaj dobrze przystosowują się do nawet stosunkowo skromnych warunków mieszkaniowych, chociaż oczywiście wymagają regularnych spacerów i możliwości wybiegania się.

Hodowla psów tej rasy, którą wybierzesz, powinna być koniecznie zarejestrowana w Związku Kynologicznym. Jest to niezbędne minimum warunków, jakie powinna spełniać. Warto też zapoznać się z jej osiągnięciami na wystawach psów oraz posiadanymi kwalifikacjami hodowlanymi. Oczywiście lokalizacja hodowli też ma swoje znaczenie, chociaż prawdziwie zdeterminowane osoby są w stanie pojechać po ukochanego szczeniaka nawet na drugi koniec Polski. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, zapoznaj się ze stroną hodowli Macoes.

Zobacz to na zdjęciach:

psy

 hodowla