"Planujesz wycieczki autokarowe na kraniec świata? Porady jak nie zginąć kupując bilety"

Podróże małe i duże. Planujesz wakacje na końcu świata albo kilkadziesiąt km za miastem? To od Ciebie zależy gdzie pojedziesz. Przeczytaj nasze historie i porady dotyczące wojaży i kupna biletów autokarowych na końcu świata.

Turnusy rehabilitacyjne w górach to nie są zwykłe wakacje.

Turnusy rehabilitacyjne to wycieczki, które mają wpłynąć na poprawę sprawność, zaradność i przyczyniające się również do rozwinięcia zainteresowań osoby niepełnosprawnej.
Najistotniejsze jest dofinansowanie. Zwykle tylko dzięki niemu osoba niepełnosprawna może udać się na wyjazd tego typu. O tym, kto otrzyma pieniądze decyzje podejmuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze przyznawane przez tę instytucję mieści się obecnie w granicach od 530 do 800 zł
Same turnusy rehabilitacyjne wcale nie muszą okazać się naprawdę drogie. Zwykle ich koszt zamyka się w wysokości 800 zł. Może się więc okazać, że pieniądze z dofinansowania PFRON pozwolą na pokrycie niemal całej ceny. Trzeba natomiast pamiętać, że ostateczna cena pobytu zależy od czasu, miejsca i oferowanego komfortu. Może się zdarzyć, że trzeba będzie wiele dopłacić. Ceny niektórych ośrodków sięgają do 2000 zł. 
Turnusy rehabilitacyjne odbywają się w różnych częściach państwa. Więcej o turnusach rehabilitacyjnych możesz poczytać na stronie: Ostatnio fala uderzeniowa Wrocław sprawiła, że ośrodki tego miasta cieszą się dużą popularnością wśród rehabilitowanych. Rehabilitacja wrocław nfz obecnie jest najczęściej polecana. Najwięcej ośrodków natomiast zlokalizowanych jest nad morzem. Dominuje zachodnia część wybrzeża – okolice Kołobrzegu lub Kamienia Pomorskiego. Także w górach jest wiele ośrodków, które organizują turnusy rehabilitacyjne. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się także Beskidy i Podhale. Wiele ośrodków mieści się także w Karkonoszach i Bieszczadach. Pozostałe regiony nie posiadają aż tak dużej bazy.

Zobacz to na zdjęciach:

zdrowie

uroda

lekarstwa

rehabilitacja

turnus

góry