"Planujesz wycieczki autokarowe na kraniec świata? Porady jak nie zginąć kupując bilety"

Podróże małe i duże. Planujesz wakacje na końcu świata albo kilkadziesiąt km za miastem? To od Ciebie zależy gdzie pojedziesz. Przeczytaj nasze historie i porady dotyczące wojaży i kupna biletów autokarowych na końcu świata.

Jeśli wybierasz się pociągiem lub autokarem na wycieczkę po województwie małopolskim, warto rozpocząć zwiedzanie od Krakowa.

W końcu to miasto królów. Oferuje ono wiele atrakcji, takich jak na przykład Wawel, Sukiennice czy Kościół Mariacki. Następnie warto zorientować się gdzie wynająć samochód w Krakowie. W tym przypadku warto popytać krakowiaków lub po prostu sprawdzić w sieci internetowej. 
Popularnością ostatnio cieszy się sieć wypożyczalni samochodów Q24 w Krakowie ( zobacz tutaj ) i Katowicach. Samochód warto wypożyczyć, aby zwiedzić okoliczne atrakcje. A jest ich na prawdę mnóstwo. Dlatego zobacz stronę wypożyczalni samochodów, a następnie udaj się tam, aby wypożyczyć odpowiednie auto. Gdy już cztery kółka będą Twoje, możesz rozpocząć wycieczkę pełną wrażeń. Na pierwszy ogień powinna pójść oddalona od Krakowa o około trzydzieści kilometrów Wieliczka, stara kopalnia soli, która udostępniania jest zwiedzającym. tego samego dnia można odwiedzić Wadowice oraz Kalwarię Zebrzydowską, miejsca związane z Karolem Wojtyłą.
Kilka osobnych dni warto poświęcić na wypad w Tatry, zarówno polskie, jak i te słowackie. Grzechem byłoby pominąć stolicę polskich gór czyli Zakopane. Gdy już południowa część województwa mazowieckiego będzie wyeksplorowana do cna, warto przenieść się na północ.
Tam czekają przepiękne zamczyska, z których każdy posiada odrębną, bardzo ciekawą legendę. Zamki te razem tworzą szlak turystyczny o nazwie "Szlak Orlich Gniazd". Warto pamiętać, aby z wrażenia nie zapomnieć oddać auta do wypożyczalni. Zobacz nas na Facebooku ;)

Zobacz to na zdjęciach:

turystyka

podróże

wyprawy

samochód